www.klenczon.pl Stowarzyszenie im. Krzysztofa Klenczona
 
Zaproszenie 12.01.97 Teatr Miejski w Gdyni

 

Dzisiejsze muzyczne spotkanie prezentujemy nieprzypadkowo. Składają się na to trzy ważne rocznice dotyczące Krzysztofa Klenczona - gitarzysty, wokalisty, kompozytora, niekwestionowanego lidera zespołów muzycznych Czerwonych Gitary i Trzech Koron. 35-ta rocznica rozpoczęcia działalności artystycznej Klenczona (Niebiesko-Czarni) oraz 32-ga rocznica powstania zespołu Czerwone Gitary.

W ubiegłym roku powstał program słowno muzyczny autorstwa TADEUSZA MACHELI przypominający życie i twórczość tego znakomitego artysty, kompozytora wielu przebojów lat 60 i 70, idola młodzieży tamtych lat. Poraz pierwszy Tadeusz Machela zaprezentował swój program w dniu 14.04.96r.

W Szczytnie rodzinnym mieście Krzysztofa odbył się wieczór poświęcony jego pamięci. Zgromadził on ponad 100 osób w sali Szczycieńskiego Hotelu KRYSTYNA. Ze Stanów Zjednoczonych przyjechała żona Krzysztofa - Alicja 'Bibi' Klenczon- Martin z córkami.

Obecni byli również Janusz Kondratowicz - autor większości tekstów do muzyki Krzysztofa Klenczona i Jerzy Skrzypczyk - perkusista Czerwonych Gitar. Wspomnienia o Krzysztofie przeplatane były jego piosenkami. Wieczorki muzyczne w wykonaniu TADEUSZA MACHELI powtórzone zostały w innych miastach polskich. Dzisiaj prezentujemy ten wieczorek sympatykom Krzysztofa Klenczona z Trójmiasta.


Krzysztof był artystą nieswojego czasu. Niepokornym i zdecydowanym, nie uznawał kompromisów i udeptanych dróg....Została nam jego muzyka kojąca stresy najprostszą, czystą liryką. Dla nas, pokolenia lat 60 i 70 była to nasz muzyka, towarzyszyła nam wtedy i jesteśmy jej wierni do dzisiaj. Jaka szkoda, że jest to już 'Muzyka z tamtej strony dnia'

Janusz Kondratowicz (autor tekstów)


Postanowiłem w swoim programie, przypomnieć postać Krzysztofa Klenczona miłośnikom jego muzyki. Tym, którzy słuchali go kiedyś i słuchają go dziś. Tym, którzy dzięki jego muzyce chwytali za gitary i mimo zdartych palców od strun, uparcie ćwiczyli całymi dniami jego utwory. Dla nas chłopaków ze Szczytna, Krzysztof był wielką indywidualnością i chlubą naszego miasta.
Ja również dzięki niemu chwyciłem za gitarę i jestem jej wierny do dzisiaj. Wykonując w swoim programie utwory Krzysztofa takie jak: Matura, Historia pewnej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Powiedz stary gdzieś ty był, 10 w skali Beauforta, Port czy Biały krzyż myślę że odżyją w Państwu wspomnienia. Wróci młodość. Pierwsze prywatki, spotkania, pocałunki, pierwsze miłości, radości, kłótnie i łzy.
Życzę sobie i państwu, aby to spotkanie z muzyką Krzysztofa Klenczona utkwiło Państwu na długo w pamięci i aby jego muzyka była z nami na zawsze.

Tadeusz Machela

Prawa Autorskie (c) TB. Projekt i hosting OpenVision