www.klenczon.pl Stowarzyszenie im. Krzysztofa Klenczona
 
Kalendarium

 

KALENDARIUM DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA MUZYCZNEGO
Im.KRZYSZTOFA KLENCZONA CHRISTOPHER w Gdyni


W dniu 11 października 1993 dokonano rejestracji Stowarzyszenia w Sądzie Wojewódzkim w Gdańsku.

NASZE KONCERTY I SPOTKANIA MUZYCZNE

1. 12 listopada 1993
Stowarzyszenie organizuje w " Galerii Telewizyjnej " w Gdyni wystawę fotogramów Krzysztofa Klenczona autorstwa Marka Karewicza, okładek płyt z okresu twórczości muzycznej Krzysztofa Klenczona, fotografii z albumów rodzinnych Heleny i Hanny Klenczon. Na wystawie tej, zaprezentowaliśmy również gitarę Krzysztofa Klenczona z Jego ostatniego koncertu w klubie " Milford " w Chicago.

2. 19 i 26 listopada 1993

Organizujemy dwa spotkania muzyczne dla sympatyków muzyki Krzysztofa Klenczona z zespołem " ŻUKI " oraz z przyjacielami Krzysztofa Klenczona - Jerzym Kosselą, Januszem Popławskim, Januszem Kondratowiczem.
26 listopada na spotkaniu muzycznym w Galerii Telewizyjnej obecny był również ojciec polskiej muzyki jazzowej i big beatu Franciszek Walicki.

3. W dniu 28 grudnia 1993

Odbył się Pierwszy Duży Koncert pamięci Krzysztofa Klenczona. Koncert ten, pod tytułem "Muzyka z tamtej strony dnia " odbył się w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Gościem honorowym tego koncertu była mama Krzysztofa, pani Helena Klenczon oraz siostra -Hanna Klenczon.
Udział w tym koncercie wzieli tacy artyści jak: Halina Frąckowiak,Ryszard Rynkowski, Wojciech Korda, Jerzy Kossela, Janusz Popławski oraz zespoły:
"Żuki" i " IMTM." Kwartet Smyczkowy Teatru Muzycznego pod dyrekcją Wiesława Suchoplesa oraz Kwartet Wokalny Teatru Muzycznego. Koncert prowadził Witold Pograniczny z udziałem Janusza Kondratowicza i Marka Karewicza.
Kier. Produkcji Koncertu: Adam Jarzębiński i Wiesław Wilczkowiak.
Reżyseria Koncertu: Krzysztof Arsenowicz.
Koncert ten, zarejestrowała i wyemitowała Telewizja Polska Program II a następnie został powielony i wyemitowany przez Telewizję Polonia.
Na czas koncertu, przenieśliśmy wystawę fotogramów Krzysztofa Klenczona autorstwa Marka Karewicza z Galerii Telewizyjnej do foyer Teatru Muzycznego.

4. 10 lutego 1994

Ponownie organizujemy koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie koncertem decydujemy się na wystawienie dwóch koncertów tego samego dnia. Poniważ koncert przypada w dniu święta Urodzin Gdyni nadajemy mu nazwę " Port Gdynia To Jest Poezja "
Koncert zaszczyciły swoją obecnością władze miasta Gdyni, Admiralicja Marynarki Wojennej, Dyrekcja Portu Handlowego i Stoczni w Gdyni.
Po za składem artystów z poprzednich koncertów wystąpiła również Krystyna Prońko.
Koncert prowadzili prezenterzy Radia Plus w Gdańsku, Tomasz Ignaczak i Piotr Matla oraz, jak zawsze wspomagali ich Janusz Kondratowicz i Marek Karewicz.
Kierownictwo Muzyczne koncertu - Wojciech Trzciński.
Kierownicto Artystyczne i Produkcji - Adam Jarzębiński - Wiesław Wilczkowiak
Reżyseria - Krzysztof Arsenowicz.

5. W kwietniu 1994

Rozpoczęto realizację filmu dokumentalnego o Krzysztofie Klenczonie. Realizację filmu powierzono Krzysztofowi Arsenowiczowi. Pierwsze zdjęcia nakręcono w Chicago w mieście ostatnich lat życia Krzysztofa.

6. 17 czerwca 1994

Stowarzyszenie zrealizowało kolejny koncert, tym razem w Warszawie w Sali Kongresowej.W koncercie tym pt " Historia pewnej znajomości " udział wzieli: Krystyna Prońko, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Janusz Popławski, Jerzy Kossela, Bogdan Łyszkiewicz oraz zespoły: "Żuki", Oddział Zamknięty", "Big Day","IMTM", Kwartet Smyczkowy z Teatru Muzycznego w Gdyni, Kwartet Wokalny z Teatru Muzycznego w Gdyni.
Koncert prowadził: Marek Gaszyński i gościnnie dr Andrzej Olechowski.
Reżyseria koncertu: Krzysztof Arsenowicz.
Kierownictwo Produkcji: Adam Jarzębiński i Wiesław Wilczkowiak.
W koncercie wykorzystano fragmenty filmu zrealizowanego przez Krzysztofa Arsenowicza w Chicago.
Koncert zrealizowała i wyemitowała Telewizja Polska Program I. Oraz powieliła i wyemitowała Telewizja Polonia.

7. 23 lipca 1994

Zarząd Stowarzyszenia w osobach Adama Jarzębińskiego, Wiesława Wilczkowiaka i Krzysztofa Arsenowicza bierze udział w obchodach Dni Szczytna oraz w koncercie poświęconym pamięci Krzysztofa Klenczona. Stowarzyszenie nadało Dyplom Członka Honorowego Naszego Stowarzyszenia - Miastu Szczytno.
Dyplom odebrał z rąk Prezesa Adama Jarzębińskiego Burmistrz Miasta.

8. 30 lipca 1994

W Operze Leśnej w Sopocie Stowarzyszenie organizuje kolejny koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Klenczona p.t. "Galowy Koncert Lata 94' - My z XX wieku ".
W koncercie udział wzieli: Danuta Błażejczyk, Krystyna Prońko, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Janusz Popławski, oraz zespoły: "Żuki", " Big Day " "Oddział Zamknięty" , "Snayper", Grupa Wokalna i kwartet smyczkowy z Teatru Muzycznego w Gdyni.
Prowadzenie Koncertu: Andrzej Jaroszewski i Janusz Kosiński.
Reżyseria koncertu: Krzysztof Arsenowicz.
Kierownictwo i realizacja produkcji Konceru: Adam Jarzębiński i Wiesław Wilczkowiak.
Koncert,został zarejestrowany przez Radio Gdańsk celem emisji koncertu na żywo przez Radio Gdańsk oraz celem przygotowania materiału z koncertu do wydania płyty CD przez Stowarzyszenie.
Sponsorzy koncertu: "ELEKTRIM" Warszawa. "TONSIL" Września, "POL-TURYSTA" Gdynia.

9. 19 lipca 1996

W tym roku mineła 15 -ta rocznica śmierci Krzysztofa Klenczona. W Szczytnie dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika Krzysztofa Klenczona. Wiesław Wilczkowiak, wspólnie z " Czerwonymi Gitarami " / Bernard Dornowski i Jerzy Skrzypczyk/ złożył kwiaty w imieniu Stowarzyszenia pod pomnikiem i na grobie Krzysztofa.
Wieczorem odbył się koncert, na którym Czerwone Gitary po raz pierwszy wykonały utwór Jerzego Skrzypczyka i Bogdana Malacha - "Epitafium dla Krzyśka ". Utwór ten spotkał się z gorącym przyjęciem przez licznie zgromadzoną widownię. W trakcie wersji muzycznej tego utworu Bernard Dornowski i Jurek Skrzypczyk podeszli do matki Krzysztofa siedzącej na
widowni i wręczyli jej bukiet czerwonych róż. Na koncercie tym wystąpł również zespół " ŻUKI".

10. Listopad 1996

Stowarzyszenie bierze udział w spotkaniu muzycznym w Olsztynie. Tadeusz Machela wystąpił z repertuarem Krzysztofa Klenczona. Wykonywane przez siebie utwory przeplatał wspomnieniami o drodze do kariery Krzysztofa. W Spotkaniu tym uczestniczył kuzyn Krzysztofa - Jurek Klenczon.

11. 12 stycznia 1997

Stowarzyszenie organizuje Spotkanie
Muzyczne w Teatrze Miejskim w Gdyni z udziałem Tadeusza Macheli i gościnnie z członkami zespołu " Czerwone Gitary " Bernardem Dornowskim i Jerzym Skrzypczykiem. Odtworzono utwór "Epitafium dla Krzyśka ". Z zaproszonych gości obecni byli: V-ce prezydent Miasta Gdyni Bogusław Stasiak , Janusz Popławski Redaktor miesięcznika muzycznego "Gitara i bas, przyjaciel Krzysztofa Klenczona z okresu "Niebiesko - Czarnych " Jerzy Kossela oraz Redaktor Marian Zacharewicz - prezes Radia Eska Nord.
Spotkanie prowadził prezes Stowarzyszenia - Adam Jarzębiński.
Przygotowanie spotkania: Wiesław Wilczkowiak i Adam Jarzębiński.

12. 18 kwietnia 1997

Po raz kolejny Stowarzyszenie organizuje Wieczór Wspomnień Twórczości Muzycznej Krzysztofa Klenczona w Klubie Muzycznym " Tornado " w Gdyni. W spotkaniu uczestniczą "Żuki " Karol Wargin, Janusz Popławski, Jerzy Kossela oraz gość specjalny - Stan Borys.
Spotkanie przygotowali: Wiesław Wilczkowiak,Krzysztof Arsenowicz i Adam Jarzębiński.

13. 16 maja 1997

II Festiwal Muzyki Krzysztofa Klenczona
w Poznaniu dla młodzieży Szkół Podstawowych. Jury w składzie: Hanna Klenczon, Jerzy Skrzypczyk, Mirosław Balbuza /"Żuki"/ i Wiesław Wilczkowiak / Stowarzyszenie /.
Organizator: Hanna Klenczon.
Finaliści Festiwalu / 1 i 2 miejsce / zostali zaproszeni do udziału w koncercie z zespołem " Żuki " w Poznaniu oraz z zespołem Czerwone Gitary w Szczytnie.

14. 27 maja 1997

Pod patronatem Stowarzyszenia zorganizowano Spotkanie Muzyczne w Świdnicy. Organizację spotkania z udziałem Tadeusza Macheli powierzono Patrycji Hurlak ze Świdnicy, wielkiej miłośniczce Czerwonych Gitar i Krzysztofa Klenczona.
Przygotowanie: Wiesław Wilczkowiak.

15. 25 lipca 1997

Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Krzysztof Arsenowicz i Wiesław Wilczkowiak biorą udział w kolejnym Koncercie pamięci Krzysztofa Klenczona w Szczytnie oraz składają kwiaty na grobie Krzysztofa w dniu jego imienin. W koncercie udział biorą: " Skaldowie " "Czerwone Gitary " oraz zespół amerykański " The Platters " który wykonał nie zapomniane wielkie przeboje takie jak Only You, My Prayer, The Great Pretender, My way i wiele innych.

16. 20 maja 1998

III Festiwal Muzyki Krzysztofa Klenczona w Poznaniu. Jury w składzie: Hanna Klenczon, Jerzy Skrzypczyk, Wiesław Wilczkowiak przyznają po za konkursem wyróżnienie wykonawcy z Gdyni Maciejowi Wańskiemu, który wykonał utwory "Latawce z moich stron " oraz "Jesień idzie przez park ".

17. 14 stycznia 2000

W 57 urodziny Krzysztofa Klenczona oraz z okazji 35 rocznicy powstania "Czerwonych Gitar" Stowarzyszenie organizuje Spotkanie Muzyczne w Klubie Muzycznym " Tornado "w Gdyni.
Występują: " Czerwone Gitary " i gościnnie Karol Wargin, Który wraz z "Czerwonymi Gitarami" wykonuje swój wielki przebój "Mały Miś ". Tym właśnie utworem duet Karol Wargin i Krzysztof Klenczon zajmują czołowe miejsce w Polskiej Muzyce Rozrywkowej na Festiwalu w Szczecinie. Honorowym Gościem spotkania jest Hanna Klenczon.
Spotkanie rejestrowane jest przez Telewizję Gdynia i Szel - Sat.
Przygotowanie: Wiesław Wilczkowiak i Adam Jarzębiński.

18. 27 lutego 2001

W 20 rocznicę śmierci Krzysztof Klenczona
odbył się w Klubie Muzycznym "Tornado" w Gdyni inaguracyjny koncert nowo powstałego zespołu muzycznego pod nazwą "TRZY KORONY 2000" w składzie: JERZY ANISZEWSKI - gitara, vocal. TOMASZ GUZOWSKI - gitara bas. TOMASZ PATALAS - gitara,vocal. Założycielem i liderem zespołu jest Jerzy Aniszewski z Torunia. W tym dniu wystąpiły również takie zspoły jak: "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY"i "OBSESJA" oraz wykonawcy indywidualni: ADAM GAŁKA z Olsztyna jako ELVIS PRESLEY, ALEKSANDRA ZDUNIAK z Gdyni, Która zaśpiewała "Latawce z moich stron " ( pod opieką muzyczną profesor Elżbiety Cupiał ) - oraz MACIEJ WAŃSKI z Gdyni, który wykonał utwór Krzysztofa Klenczona "Dom".(Pod opieką Stowarzyszenia "Christopher) Nagłośnienie koncertu przygotował Jerzy Aniszewski wspólnie z firmą "INTERTON" z Gdyni. W spotkaniu muzycznym uczestniczyli również Jerzy Skrzypczyk i Jerzy Kossela z zespołu "Czerwone Gitary", oraz Piotr Stojkowski, perkusista z byłego zespołu "Trzy Korony". Przygotowanie spotkania muzycznego i koncertu: Adam Jarzębiński i Wiesław Wilczkowiak. Sponsorami koncertu byli: VW-KULIKOWSKI, INTERTON, KAWIARNIA "MONIKA", oraz RADIO ESKA NORD.

19. 2 kwietnia 2001

Uczestnictwo Stowarzyszenia w V Festiwalu Muzyki Krzysztofa Klenczona w Poznaniu organizowanym przez Gimnazjum nr 23, Szkołę podstawową nr 2 oraz Hannę Klenczon. Ponad 50 uczestników konkursu ubiegało się o 1 nagrodę.
Jury - w składzie: Hanna Klenczon, Hanna Apolinarska, Piotr Andrzejewski /Żuki/, Wiesław Wilczkowiak /Stowarzyszenie - przew. jury/ - przyznało:
1 miejsce - ALEKSANDRA ZDUNIAK z Gdyni
2 miejsce - KATARZYNA SAMOL z Poznania
3 miejsce -ALEKSANDRA JABŁONKA z Poznania.

20. 7 kwietnia 2001

W 20 rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona ,Dom Kultury w Szczytnie organizuje pod dyrekcją Kludiusza Woźniaka oraz Prezesa Stowarzyszenia Muzycznego w Szczytnie Jerzego Klenczona Nadzwyczajny Koncert pamięci Krzysztofa Klenczona. Na koncert ten zostali zaproszeni: Rodzina Krzysztofa Klenczona, Burmistrz Miasta Szczytna Henryk Żuchowski , Janusz Kondratowicz, Witold Pograniczny, Halina Frąckowiak, Czerwone Gitary, Żuki, Tadeusz Machela z zespołem "SFORA TADZIORA " oraz prezesi Stowarzyszenia Muzycznego im. Krzysztofa Klenczona w Gdyni Adam Jarzębiński i Wiesław Wilczkowiak z małżonkami.
O godz.17.00 Odbyła się uroczyta msza św. w kościele WNMP przy ul. Konopnickiej w Szczytnie, na którą przybyła rodzina i przyjaciele Krzysztofa.
O godzinie 18.00 rozpoczął się koncert w sali MDK połączony z prezentacją twórczości Krzysztofa Klenczona.
W programie wystąpili:
TADEUSZ MACHELA - z zespołem "SFORA TADZIORA"który wykonał przeboje Krzysztofa Klenczona w stylu country,co zostało przyjęte z ogromnym aplauzem publiczności. Tadeusz Machela już wielokrotnie występował na rzecz popularyzacji muzyki Krzysztofa Klenczona zarówno z własnej inicjatywy jak również na zaproszenie naszego Stowarzyszenia. Podczas koncertu został uhonorowany Statuetką Krzysztofa Klenczona.
"ŻUKI"-zespół muzyczny, który nigdy nie odmawia uczestnictwa w tak ważnych wydarzeniach. Cały zespół wraz z ich menadżerem Mirosławem Balbuzą został uhonorowany statuetką Krzysztofa Klenczona. To świadczy jak bardzo oddani są oni muzyce Krzysztofa Klenczona, którą wykonują już od tylu lat. "CZERWONE GITARY" - na hasło Krzysztof Klenczon, Jurek Skrzypczyk zawsze jest gotowy wystąpić wraz z zespołem. Krzysztof Klenczon był Jurka przyjacielem w zepole. Teraz Czerwone Gitary grają utwory Krzysztofa, które na wszystkich ich koncertach odbierane są przez publiczność od wielu lat z dużym ożywieniem. Za dotychczasową działalność na rzecz popularyzacji utworów muzycznych Krzysztofa Klenczona, Jerzy Skrzypczyk i Bernard Dornowski (niestety nieobecny na w/w koncercie) również zostali uhonorowani
statuetką.
Koncert prowadzili:
WITOLD POGRANICZNY i JANUSZ KONDRATOWICZ -Od lat uczestniczą w koncertach pamięci Krzysztofa Klenczona. Uhonorowani statuetką Stowarzyszenie Muzyczne im. Krzysztofa Klenczona "Christopher" w Gdyni
również zostało uhonorowane Statuetką Krzysztofa Klenczona. Statuetkę otrzymał WIESŁAW WILCZKOWIAK v-ce prezes Stowarzyszenia Muzycznego im. Krzysztofa Klenczona "Christopher" w Gdyni za długoletnie propagowanie muzyki Krzysztofa Klenczona.Współorganizowanie licznych koncertów i spotkań rocznicowych . Z rąk burmistrza Miasta Szczytna otrzymał również pisemne podziękowanie za kultywowanie twórczości Krzysztofa Klenczona i duży wkład w rozwój życia kulturalnego szczycieńskiej społeczności.
Statuetkę otrzymali ponadto:
HANNA KLENCZON, która od 5 lat organizuje Festiwale Muzyki Krzysztofa Klenczona w Poznaniu oraz za ogromne zaangażowanie w popularyzację muzyki K.K.
JERZY KLENCZON - Prezes Stowarzyszenia Muzycznego w Szczytnie, współorganizator koncertów pamięci Krzysztofa Klenczona w Szczytnie.
Współorganizator postawienia i odsłonięcia pomnika pamięci Krzysztofa Klenczona w Szczytnie.
Klaudiusz Woźniak - Dyrektor Domu Kultury w Szczytnie.Organizator koncertów poświęconych Klenczonowi podczas organizowanych przez Dom Kultury "DNI I NOCY SZCZYTNA"
Pośmiertnie - TADEUSZ GRZESZCZAK - Dyrektor Domu Kultury w Szczytnie, który zapoczątkował ideę popularyzacji Muzyki Krzysztofa Klenczona w Szczytnie. To dzięki Tadeuszowi, który angażował całe swoje siły i środki , powstały pierwsze koncerty pamięci Krzysztofa w Szczytnie.

21. 27 kwiecień 2001

Stowarzyszenie Muzyczne "Christopher"
wspólnie z Klubem Muzycznym "TORNADO" zorganizowało Spotkanie Muzyczne pamięci Krzysztofa Klenczona pt. 10 w kali Beauforta. Tym razem wystąpili;
Zespół "ŻUKI" z Bydgoszczy
TADEUSZ MACHELA z zespołem "SFORA TADZIORA" z Olsztyna
Zespół estradowy "FLOTYLLA" z Gdyni
Oraz Młode Talenty Muzyczne z Gdyni.Laueraci Festiwalu Piosenki Krzysztofa Klenczona w Poznaniu - Aleksandra Zduniak i Maciej Wański.
Jako niespodzianka,wystąpił Karol Wargin z utworem "Mały Miś"
Poraz pierwszy w naszym koncercie wystąpiła 14 letnia Karolina Styn z Pucka,
Która wykonała piosenkę z filmu "W pustyni i w puszczy"
Prowadzenie Spotkania Muzycznego: Adam Jarzębiński.
Przygotowanie: Adam Jarzębiński i Wiesław Wilczkowiak.
Nagłośnienie: "INTERTON"

22. 9 kwietnia 2002

W 21 rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona Gimnazjum nr 23 w Poznaniu, Hania Klenczon i bydgoski zespół "ŻUKI" organizują VI Festiwal Muzyki Krzysztofa Klenczona. Do Jury Festiwalu zaproszeni zostali Hanna Klenczon, Jerzy Skrzypczyk - reprezentujący zespół "Czerwone Gitary" oraz Wiesław Wilczkowiak - reprezentujący Stowarzyszenie Muzyczne Christopher im: Krzysztofa Klenczona w Gdyni. W festiwalu wzieło udział 48 wokalistów. I miejsce zajeła 14-to letnia Aleksandra Jabłonka z Poznania wykonując utwór "Latawce z moich stron". II miejsce Maria Kistowska lat 16 z Gimnazjum nr 23 w Poznaniu. Wykonała utwór "Natalie piękniejszy świat" . III miejsce Dagmara Pięta z Poznania wykonując utwór "Raz na tysiąc nocy". Na zakończenie festiwalu wystąpił zespół "Żuki".

23. 5 maja 2002

MOKSIR Reda współnie ze Stowarzyszeniem organizuje koncert pamięci Krzysztofa Klenczona na stadionie w Redzie. Z bogatym repertuarem utworów Krzysztofa Klenczona wystąpił toruński zespół muzyczny "Trzy Korony 2000". Lider i wokalista zespołu Jerzy Aniszewski wraz z kolegami Tomaszem Guzowskim, Tomaszem Patalasem i Marcinem Treichelem wykonali utwór kompozycji Jerzego Aniszewskiego - "Do nieba złotych bram" poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi.

24. 23 maja 2002

Stowarzyszenie zostaje zaproszone wraz z zespołem "Trzy Korony 2000" do uczestnictwa w koncercie p.t. "40 to lecie warszawskiego rocka". Jest to zarazem koncert z okazji 40-to lecia pracy w polskim radio redaktorów muzycznych - Marka Gaszyńskiego i Witolda Pogranicznego. Występ zespołu "Trzy Korony 2000" w Warszawskim Centrum Kultury spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Przed Koncertem Jerzy Aniszewski zaproszony został przez Marka Gaszyńskiego do Polskiego Radia gdzie udzielił wywiadu.Wyemitowany został również na antenie utwór"Trzech Koron 2000" "Do nieba złotych bram". W ww koncercie wystąpił również zespół warszawski Piotra Miksta - "Zielono Czarni" z plejadą gwiazd muzycznych oraz zespół Sławomira Stępnia -"Rezonans". Muzyka prezentowana przez oba zespoły spotkała się z wielkim aplauzem publiczności, co świadczy, o ogromnym zapotrzebowaniu na wykonywanie muzyki lat 60 - tych. W zespole "Zielono Czarni" oprócz Piotra Miktsa wystąpił również Andrzej Frajndt solista zespołu "Partita".

25. 20 lipca 2002

Ponownie wielki koncert pamięci Krzysztofa Klenczona w Szczytnie. Na dużej scenie usytuowanej przy "Jeziorze Domowe" występują takie zespoły jak: "Zielono Czarni", "Trzy korony 2000" "Czerwone Gitary" oraz "Ich Troje".Koncert ten, był jednocześnie jubileuszem pracy(40-to lecie) redaktorskiej Marka Gaszyńskiego i Janusza Kondratowicza, którzy ten koncert prowadzili. Na małej scenie przy Ratuszu występuje zespół "Dwie Korony" z Będzina, który również nawiązuje do twórczości Krzysztofa Klenczona.

26. 8 października 2002

Pan Franciszek Walicki - ojciec chrzestny polskiego rocka - złożył ofertę współpracy z naszym Stowarzyszeniem. Mamy wspólnie realizować pomysł Franciszka Walickiego - budowy Muzeum Polskiego Rocka.

27. 17 stycznia 2003

W 61 rocznicę urodzin Krzysztofa Klenczona Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie pod kierunkiem Pana Dyrektora Jerzego Konradi, oraz nasze Stowarzyszenie organizujemy wspólnie Spotkanie Muzyczne poświęcone Krzysztofowi Klenczonowi. Wystąpił zespół "Trzy Korony 2000" w okrojonym składzie. Z Torunia przyjechali: Jerzy Aniszewski -gitara, śpiew oraz Tomasz Gumowski instrumenty klawiszowe. Zespół wykonał utwory Krzysztofa Klenczona jak również własne utwory."Do nieba złotych bram", "Na zimne dmuchaj","Piosenka dla Ewy","Czary mary - nie do wiary","Korsarz i dziewczyna". Koncert nasz zaszczyciła rodzina Krzysztofa - Krystyna i Jerzy Klenczon ze Szczytna oraz dyrektor Domu Kultury w Szczytnie Klaudiusz Woźniak.

28. 18 lipca 2003


Odbył się w Szczytnie Koncert p.t "Dni i Noce Szczytna". Muzyczne dni wypełniły "Warsztaty Folkloru Tradycyjnego" a następnego dnia na dużej scenie wystąpiła Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, zespół z Będzina "Dwie Korony" oraz "Budka Suflera". Pierwszy dzień koncertu nie został poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi jak bywało to w ubiegłych latach. Szkoda. Czy to znaczy, że przemija pewna epoka wspaniałej muzyki Krzysztofa Klenczona? - Nie jestem o tym przekonany, myślę, że przemija jedynie epoka pamięci Szczytna o Krzysztofie Klenczonie.

29.

Stowarzyszenie Christopher otrzymało z Pułtuska propozycję współpracy i patronatu nad młodym zespołem muzycznym Młodzieżowo - Dziecięca Rewia "Tęcza" pod kierownictwem i pomysłodawcą Panem Januszem Borzyńskim, przygotowującym rewię muzyczną do wykonania utworów Krzysztofa Klenczona. Pułtusk jest miejscowością, w której urodził się Krzysztof Klenczon,więc może miasto przejmie pałeczkę popularyzowania twórczości Krzysztofa Klenczona.

30. W sierpniu 2003

V-ce prezes Stowarzyszenia Wiesław Wilczkowiak wyszedł z propozycją do działacza Chadecji III R.P. Krzysztofa Cybulskiego uświetnienia 60-tej rocznicy urodzin Prezydenta Lecha Wałęsy wystąpieniem zespołu muzycznego. Zespół mógł być tylko jeden i oboje wiedzieliśmy o tym, że tym zespołem mogą być tylko "Czerwone Gitary". Lidera zespołu - Jurka Skrzypczyka nie musiałem przekonywać do tego koncertu - zgodził się od razu. Czasu było mało (29.09.2003) ale Krzysztof Cybulski zaproponował zaśpiewanie przez zespół utworu Krzysztofa Klenczona -"Powiedz stary gdzieś ty był" z nowym tekstem napisanym specjalnie na tę okoliczność. Jurek Skrzypczyk poszedł jeszcze dalej, bo obiecał wydać płytę z tym nowym nagraniem. Przygotowaniem technicznym wydania płyty łącznie z projektem graficznym płyty i okładki zajął się Wiesław Wilczkowiak. Wspólnymi siłami "Czerwonych Gitar" i Stowarzyszenia Christopher. Płyta dedykowana Panu Prezydentowi Lechowi Wałęsie ukazała się na czas, w minimalnym nakładzie (150 sztuk). Pierwszą płytę otrzymał Prezydent Lech Wałęsa. Koncert "Czerwonych Gitar" wypadł wspaniale. Utworem inaugurującym koncert było gromkie "Sto lat" dla Lecha Wałesy w wykonaniu "Czerwonych Gitar" i wszystkich uczestników tej niezwykłej uroczystości w prywatnej rezydencji prezydenta. Po koncercie ,który trwał do późnych godzin słychać było tylko pochlebne opinie. Wszyscy wypowiadali się z wielkim uznaniem dla zespołu.

31. W dniach 7 VI - 5 IX 2004

W Gdyni odbyła się wystawa: "Gdynia Rock'n'Roll Niemen" Pomysłodawcą i głównym organizatorem był Franciszek WALICKI

32. W dniach 16 -18 5 VII 2004

W Szczytnie tradycyjnie odbyły się Dni i Noce Szczytna. Podczas trzech dni wystąpili: Tadeusz Machela, Na Przekór, ETNA, OKEY, laureaci I Festiwalu Muzyki Lat 60. i 70. im. Krzysztofa Klenczona., Stan Borys, Leszcze, Kombi, Sistars, Mezo, Pan Duże P., Owal, Łona, O.S.T.R. i Hadesu LS.

33. 16 Października 2004

Z inicjatywy Stowarzyszenia "POLSKI ROCK AND ROLL" ze Szczytna, Park w tymże mieście otrzymał nazwę Krzysztofa Klenczona, co upamiętnia wyryty na głazie napis.

34. 3 stycznia 2005

Czerwone Gitary obchodzą 40 lecie swego istnienia. W zespole tym Krzysztof Klenczon osiągnął największy sukces. Grał w nim od początku istnienia do 1970r. Do dziś Czerwone Gitary podczas koncertu poświęcają blok piosenek Klenczonowi. Obecnie w jubileuszowy rok Gitary wchodzą z NOWĄ PŁYTĄ.


Prawa Autorskie (c) TB. Projekt i hosting OpenVision