Gitarzysta, kompozytor, aranżer, publicysta i wydawca.

Jako gitarzysta i wokalista debiutował w 1956 w zespole estradowym Błękitne Gwiazdy w Nowej Soli, jako kontrabasista w zespole jazzowym w Szczecinie. Znany był z długoletniej współpracy z zespołem Niebiesko-Czarni, z którym występował i nagrywał od 1963 do 1976 roku. W latach 60. i 70. wielokrotnie uznawano go w plebiscytach za najlepszego gitarzystę rockowego w Polsce. Był współkompozytorem pierwszej polskiej rock-opery Naga.
W 1970 roku był współzałożycielem zespołu Old Stars, następnie stworzył zespoły Bumerang, Flash Band, Winners i Rock'n'Rollers.


Nagrał ponad dwieście utworów wydanych na płytach winylowych i CD. Napisał takie przeboje jak: "Adagio Cantabile", "Czy będziesz sama dziś wieczorem?", "Nad potokiem baby piorą", "Cienie na wietrze".Był autorem cyklu umuzykalniających audycji telewizyjnych pod nazwą "ABC Gitary" oraz własnych programów autorskich. Założył wydawnictwo Professional Music Press, magazyny muzycznych Gitara i Bas + Bębny, Świat Gitary, Gazeta Muzyczna, Katalog Polskich Produktów Muzycznych. Wydawał książki i podręczniki muzyczne, wideopodręczniki a także nagrania muzyki gitarowej na płytach CD. Publikował opracowania orkiestrowe, podręczniki oraz artykuły popularyzatorskie i muzykologiczne. Czesto brał udział jakojuror w konkursach gitarowychZmarł 27 grudnia 2004 w Gdyni w wieku 66 lat. Po jego śmierci wydano jego wspomnienia "Byłem Niebiesko Czarnym..".

Miałem okazję poznać Pana Janusza podczas bicia rekordu na wrocławskim Rynku - mimo, że to było pierwsze nasze spotkanie poświęcił mi dwie godziny na opowieści i anegdoty o Niebiesko Czarnych i jego big beatowej drodze.


>