Urodzony w 1947r. kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista i gitarzysta muzyki pop, obdarzony głosem o charakterystycznej barwie i szerokich możliwościach, zarówno jeśli chodzi o skalę, jak i możliwości interpretacyjne; były lider zespołu Czerwone Gitary.

Kompozytor wielu przebojów muzycznych, Dorastał w Trójmieście, mieszkał w Sopocie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej i Liceum Muzycznego w Gdańsku (klasa skrzypiec). Od 1964 współpracował z zespołem Pięciolinie, następnie Czerwono-Czarnymi. W grudniu 1965 został członkiem grupy Czerwone Gitary. w zespole tym głównie na przemian z Krzysztofem Klenczonem był nadwornym kompozytorem przebojów.
Od 1970 po odejściu Krzysztofa Seweryn został lideemr Czerwonych Gitar, aż do czasu burzliwego rozstania z kolegami w 1997r.

W latach 80 Seweryn rozpoczął karierę solową oraz zaczął komponować dla innych wykonawców. Po dziś dzień nsgrywa płyty, a także w 2009 roku powrócił (w duecie z Andrzejem Piasecznym) na scene.

Skomponował m.in. "Nie zadzieraj nosa", "Anna Maria", "Ciągle pada", "Niebo z moich stron", "Nie spoczniemy", "Niech żyje bal" ""Lubię ten smuek", "Chodź przytul, przebacz", "Znowu pada"